Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Rakousko

- 
- 
   Řazení:     dle ceny,     termínu,     názvu zájezdu
Advent v Linci a Steyeru

Advent v Linci a Steyru

Brno
Rakousko
30.11. - 01.12. od 3 290,-

LINEC • PLAVBA KŘIŠŤÁLOVOU LODÍ CRYSTAL • STEYR

snídaně
Christbaum - Residenz Platz

Advent v Solné komoře

Brno
Rakousko
30.11. - 01.12. od 2 990,-

WOLFGANGSEE • ST. WOLFGANG • ST. GILGEN • OBERNDORF • SALCBURK • HELLBRUNN

snídaně polopenze
Více o destinaci

Rakousko je významnou turistickou destinací, lákající na malebnou krajinu, rozsáhlé vysokohorské terény a vysokou úroveň služeb. Mezi nejoblíbenější cíle patří historická města Vídeň a Salzburg a řada světově známých alpských horských středisek a lokalit - Innsbruck, Kitzbühel, Zell am See. Skládá ase z 9 spolkových zemí a největšími městy jsou Vídeň, Štýrský Hradec, Linec, Salzburg a Innsbruck. Österreich znamená v češtině "východní říše", což bylo označení pro tzv. Východní marku. České pojmenování Rakousko pochází od pohraničního hradu Ratgoz dnes Raabs na soutoku moravské a německé Dyje. Asi 60% země je hornaté povahy. Rakousko zahrnuje většinu Východních Alp, ať už to jsou Tyrolské Alpy, Vysoké a Nízké Taury, Jižní Alpy nebo Karavanky. Vedle hor mají velký význam pro cestovní ruch i jezera, především Korutanská jezera a oblast Salzkammergut. Známá jsou také jezera Mondsee a Wolfgangsee.


Nížiny leží hlavně podél řeky Dunaj, ale i na jihovýchodě ve Štýrsku. V Rakousku existuje 6 národních parků.


Rakousko nabízí jedinečné podmínky k prožití dovolené plné zážitků. Jinde v Evropě jen stěží najdete tolik rozmanitých druhů krajiny soustředěných na tak semknutém prostoru. Prázdniny v Rakousku si můžete také zpestřit návštěvou četných skanzenů, středověkých vesnic či archeologických nalezišť.


Bohatství Rakouska však netkví jen v kráse přírody, ale také v pestré nabídce kulturních pořadů světové úrovně, chutné celorakouské i regionální kuchyni a v lidových obyčejích.


Kultura v Rakousku je velmi široké téma: V každém architektonickém slohu vznikala významná stavební díla, z nichž je mnoho na dnešním seznamu světového dědictví UNESCO. V 18. a 19. byla Vídeň směr udávající centrum evropského kulturního a především hudebního života. Své výsadní místo zde má klasická hudba, vídeňská filharmonie, je zde dlouhá divadelní tradice a živá kabaretní scéna. Rakušané jsou také známí kavárenskou kulturou, svou tradici zde má i vinařství a v neposlední řadě krajové pokrmy. S počátky 20. století je spojená Vídeň jako centrum secese a Rakousko všeobecně jako jedno z hlavních vědeckých centersvěta.